مرجع مقالات it مرجع مقالات it .

مرجع مقالات it

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چگونه کار می‌کند؟

رابطه با مشتری شالوده یک کسب‌وکار میباشد. شما_به‌تیتر یک فروشنده_ با کسانی که به فرآورده شما نیاز دارا‌هستند رابطه برقرار میکنید. با این‌اکنون، هنگامی که کمپانی شما گسترده‌خیس میشود، ارتباطات تجاری و حجم داده ها مشتریان هر روز طولانی تر و پیچیده‌خیس میگردد. درین حالت دیگر نمی‌توانید خودتان شخصاً تمام این داده ها تثبیت ضبط فرمائید. پس می بایست برای رئیس رابطه با مشتریان خویش از یک سیستم جامع و طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد   فارغ از نادرست به کار گیری نمایید.

بازبینی یک تنوع انکرتکست خوب برای seo موءثر و مطمئنحتما بخوانید: بازنگری یک تنوع انکرتکست خوب برای seo موءثر و مطمئن
کارکرد اپلیکیشن CRM برای یک کسب‌وکار مثل تلاش سیستم عصبی تن میباشد. این سیستم عصبی تمام جریان‌های اطلاعاتی از داده‌های فروش، مشتری، بازاریابی و بررسی بر کانال‌های اجتماعی را مدیر و باز‌بینی مینماید و افزون بر آن این داده ها را به داده ها تجاری قابل‌اجرا ترجمه می کند.

مزایای به کار گیری از اپلیکیشن CRM
متاسفانه بعضا از صاحبان کسب‌وکار مخصوصاً کمپانی‌های نو تاسیس به به کار گیری از قابل انعطاف‌افزار CRM اهمیتی نمی‌دهند و آن را باری طولانی تر بر دوش سازمان میدانند.

این موسسه‌ها برای محافظت داده ها مشتری از طریق‌های سابق مثل نشانی اینترنتی، تولید پوشه مستقل یا این که یادداشت برداری استعمال می کنند. ولی هیچ کدام از این‌ها جایگزین CRM نمی‌توانند باشند! اعتقادوباور نمی کنید؟ تنها کافیست به مزایای این اپلیکیشن اشاره کنم تا خودتان متوجه گردید.

1. داده‌های خودتان را بهتر سازماندهی فرمائید!
در هر کسب و کاری که باشید با اشخاص مختلفی رمز و فعالیت دارید. این اشخاص می توانند سرنخ‌ها، مشتری‌ها، مخاطبین و روستا‌ها دستۀ دیگر باشند که هریک داده ها و درخواست‌های یگانه خودشان را دارا هستند.

شما به چه شکل میتوانید همۀ این داده ها را بصورت ظریف و منظم مدل‌بندی نمایید و هر موقع که به آن نیاز داشتید، در کمتر از تعدادی ثانیه به آن دسترسی داشته باشید؟ آیا با استعمال برگه و مداد این عمل قابلیت پذیر میباشد؟ صد رد صدً خیر! اما اپلیکیشن رئیس رابطه با مشتری CRM این قابلیت و امکان را به شما می دهد!

به حیث شما این که گفتم در کمتر از چندین ثانیه به‌این داده ها دسترسی داشتّه باشید، موضوع مهمی میباشد؟ مطمئن باشید که می باشد! پژوهش ها دنیای بیزینس نشان می دهند که درصورتی که مشتریان بدون چاره شوند که درخواست یا این که داده ها خودشان را بیش تر از یک یا این که دوبار تکرار نمایند، احساس رضایت‌شان به شدت کاهش پیدا میکند و شم مینمایند که هیچ فرقی با مشتریان دیگر ندارند!

کلید طلایی جذب و محافظت مشتری: به مشتری بفهمانید که اورا به خیال می آورید و نیازهایش را میشناسید.
اپلیکیشن CRM در پهنا چندین ثانیه میتواند همۀ داده ها یک مشتری از پاراگراف نام، تاریخچۀ تماس‌ها، پیگیری‌های انجام یافته، خریدهای گذشته و ... را پیش روی شما قرار دهد! تمام متخصص‌های فروش میتوانند خیلی ریلکس بدین داده ها دسترسی داشته باشند.

2. رابطه خویش با مشتری را توسعه و گسترش بدهید
خیلی وقت‌ها در کسب و فعالیت خودتان نیاز دارید که برای تبدیل یک استفاده کننده به سرنخ یا این که سرنخ با مشتری، با وی تماس حاصل نمایید یا این که به وی پیام بدهید و یا این که حتی برای وی یک آدرس اینترنتی جالب بفرستید تا اورا به خرید نزدیک‌خیس نمایید. در صورتیکه تعداد مشتریان شما معدود باشد، این فعالیت خیلی طاقت فرسا به لحاظ نمی‌آید. البته درصورتی که 2000 مشتری داشته باشید چه؟ آیا میتوانید به تک به تک این اشخاص یک آدرس اینترنتی بفرستید؟

فرضاً می خواهید برای مشتریانی که از پایانی خریدشان بیش تر از 3 ماه قبلی یک نشانی اینترنتی ارسال فرمائید تا مجدد خرید خویش را تکرار نمایند. چقدر ارتفاع می کشد تا لیست این اشخاص را تنظیم نمایید؟ مطلقاً این فعالیت یکسری ساعتی از شما وقت خواهد گرفت. ولی با به کار گیری از یک اپلیکیشن مدیر رابطه با مشتری میتوانید این لیست را در پهنا چندین ثانیه تهیه و تنظیم نمائید!

هم اکنون این فعالیت چه سودی برای شما داراست؟ شما به سریع‌ترین صورت ممکن رابطه خویش را با مشتریان بهبود داده‌اید. ارتباطی که میتواند برای شما پول بسازد. این آیتم تاثیر فوق‌العاده نیکی روی تصور مشتری از شما و کسب و فعالیت شما دارااست.

3. داده ها را به راحتی به اشتراک بگذارید
بدیهیست که داده ها مشتریان برای یک کسب‌وکار بسیار حیاتی و مهم میباشد. اکنون در حالتی که این تمام این داده ها بر روی یک سیستم و در دست یک نفر باشد، چطور آن را با سایرین به اشتراک بگذاریم؟

بازهم اینجا قابل انعطاف افزارهای رئیس رابطه با مشتری به عمل شما میایند. اکثر قابل انعطاف افزارهای CRM قابلیت و امکان ذخیره‌سازی در فضای ابری دارا هستند. در شرایطی‌که با مبحث فضای ابری شناخت ندارید، می بایست بیان کنم با استعمال از فضای ابری میتوانید در هر دوره و با استعمال از هر دستگاهی که دم دستتان بود، سریعاً به داده ها خویش دسترسی داشته باشید. صرفا کافیست اسم کاربری و راز عبور خویش را وارد نمایید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۶:۱۹ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

ایجاد اپ در کنسول گوگل پلی

حالا که با پیروزی وارد Play Console گردیده اید، در مرحله دوم میتوانید درین مرحله اپ خویش را تولید نمائید. درین مرحله ازنشر برنامه در گوگل پلی می بایست به این‌راه فعالیت نمائید:

از بخش منو وارد نصیب  All applications گردید.
بر روی مورد Create Application کلیک نمائید.
از منوی جان دار گویش پیش فرض نرم افزار خویش را گزینش فرمائید.
یک تیتر برای نرم افزار خویش بنویسید.
بر روی مورد Create کلیک نمائید.
عنوانی که درین بخش طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد برای اپ خویش تعیین میکنید بعدا در گوگل پلی اکران داده خواهد شد. امّا دقت داشته باشید که بعدا میتوانید این داده ها را تغییر و تحول دهید.

افزودن داده ها نرم افزار
مرحله بعدی نشر برنامه در گوگل پلی افزودن تمام جزئیات و اطلاعاتی میباشد که یوزرها قرار میباشد در ورقه اپ شما در گوگل پلی ببینند. درپی کلیه اطلاعاتی که برای تکثیر اپ در گوگل پلی نیاز دارید را در دست شما قرار میدهیم.

جزئیات نرم افزار

تیتر (Title) – اسم اپ شما در گوگل پلی (حداکثر 50 کاراکتر)
توضیح کوتاه (Short description) – او‌لین توضیحاتی که یوزرها در پلی استور در زمینه‌ی اپ شما می‌بینند. (حداکثر 80 کاراکتر)
توضیح بی نقص (Full Description) – تعریف بی نقص اپ شما در گوگل پلی (حداکثر 4000 کاراکتر)
تصاویر نرم افزار

درین بخش شما می‌توانید اسکرین شات، تصاویر، ویدئو و آیکن هایی را برای اکران هرچه بهتر نرم افزار خویش در گوگل پلی طولانی تر فرمایید.

نشر برنامه در گوگل پلی

افزودن برخی از مناطق مانند اسکرین شات ها، تصویر شاخص و یک آیکن با رزولوشن بالا ضروری میباشد. بقیه مناطق از روی میل میباشند البته شما میتوانید با افزودن تصاویر بیش تر به جذابیت برگه کالا خویش بیافزایید.

گویش و ترجمه

در بخش داده ها نرم افزار خویش، شما میتوانید لهجه آن را نیز انتخاب نمائید. علاوه بر این شما میتوانید قابلیت و امکان اکران ترجمه خود کار با استعمال از خدمت Translate گوگل را برای نرم افزار خویش فعال نمایید.

انخاب گویش نرم افزار برای نشر

گونه بندی

در‌این مرحله از تکثیر برنامه در گوگل پلی شما بایستی گونه و مدل بندی (Category) که اپ شما به آن وابستگی دارااست را گزینش نمائید. از منوی جانور می‌توانید به راحتی مطلوب ترین Type و Category را برای نرم افزار خویش گزینش نمایید.

تکثیر برنامه در گوگل پلی

داده ها تماس

در‌این بخش شما میتوانید داده ها تماس مرتبط با خویش را وارد فرمائید تا از این نحوه بتوانید برای مشتریان خویش قابلیت و امکان خریداری کردن پشتیبانی را تولید فرمایید.

می‌توانید رویه های ارتباطی متفاوتی مانند پست الکرونیکی، وبسایت و شماره تماس را در‌این بخش قرار دهید. اما خریداری کردن نشانی نشانی اینترنتی ضروری خواهد بود.

مقررات نرم افزار

در صورتیکه نرم افزار شما به داده ها حساس استفاده کننده نیاز دارااست یا این که دسترسی های خاصی را درخواست می نماید، می بایست یک قسمت قانون ها یا این که Privacy Policy بسیار جامع برای اپ خویش تهیه و تنظیم نمایید که به طور کامل تمام اطلاعاتی که از استفاده کننده درخواست میکنید را شرح دهد.

برای تکثیر نرم افزار در گوگل پلی، شما می بایست لینک و پیوند ضوابط اپ خویش را در بخش جزئیات جنس بیش تر نمایید.

بعداز انجام تمام روند، تغییرات را ذخیره کرده و به مرحله بعد از آن بروید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۷:۵۵ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

گوشی اپل بهتر است یا گوشی اندرویدی؟

پس از مقایسه ی نرم افزار های اندروید و IOS اکنون می‌خواهیم تمرکز خویش را بر روی مقایسه ی موبایل هایی در اختیار بگذاریم که با این دو سیستم دلیل عمل میکنند.

همینطور می‌خواهیم باز‌نگری کنیم که از نظر تلاش سیستم ادله کدام موبایل در فرایند مقایسه غالب خیس میباشد.

 توان خریدتلفن همراه های شرکت اپل همواره طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد از نظر نرخ‌گذاری و حالت فروش خیلی باب میل بازاری که در آن عمل می‌نمایند؛ نبوده اند.

این موقعیت با داخل شدن iphone X وارد مرحله ی جدیدی شد. تلفن همراه ای که بها آن از ۱۰۰۰ دلار شروع میشود بعدازظهر جدیدی را در نرخ‌گذاری تلفن همراه های اپل آغاز نموده است.

آنگاه iphone 8 plus و iphone 8 به ترتیب با ارزش های ۸۰۰ و ۷۰۰ دلار جز گرانترین تلفن همراه های اپل به شمار میروند.

در صورتیکه بخواهید موبایل ارزان تری از شرکت اپل خریداری فرمائید؛ میتوانید iphone 6 plus را با ارزش ۴۵۰ دلار تهیه و تنظیم فرمائید.

درصورتی که گشوده هم در‌پی تلفن همراه ارزانتری می باشید؛ میتوانید iphone SE را با بها ۳۵۰ دلار بخرید.

در حالتی‌که گشوده هم موبایل ارزان تری از کمپانی اپل بخواهید بایستی وارد بازار استوک گردید.

ولی در طرف مقابل تنوع تلفن همراه های اندرویدی به قدری بالاست که از نگاه قیمتی هیچ یک از رقبایش نمی توانند دراین باره از وی پیشی بگیرند.

شما میتوانید در هر زمان ی قیمتی موبایل متبوع خویش را پیدا فرمایید. به عنوان مثال در حالتی‌که به تلفن همراه های گران‌قیمت خیس عشق و علاقه داشته باشید می‌توانید به سراغ تلفن همراه های Google’s Pixel 2 phones و یا این که محرمانه نوت سامسونگ بروید.

در شرایطی‌که موبایل ارزان ارزش هم بخواهید؛ تعیین های متعددی خواهید داشت. شرکتهای بزرگی مانند: سونی، سامسونگ، ال جی، اچ تی سی و … از سیستم استدلال اندروید استعمال میکنند و هریک از این موسسه ها در زمان های قیمتی متفاوت محصولاتشان را میدهند.

در فیض میتوانید فهم و شعور فرمایید که گزینش تلفن همراه اندرویدی با قیمت خوب چقدر عمل راحتی میباشد.

از طرفی دیگر نیز اندروید از نگاه داشتن نرم افزار های بدون پول خیلی بهتر از کمپانی اپل فعالیت نموده است.

 

غالب ی این بخش: اندروید

 

 

دکان نرم افزار ها
اینکه بتوان میلیون ها نرم افزار و بازی را در کنار هم مرتب سازی کرد؛ عمل بسیار دشواری میباشد. ولی اَپ استور و پلی استور توانستند این فعالیت را به نحو احسنت انجام دهند.

در باب اَپ استور می بایست بیان کرد که با پباده سازی مجدد ی آن بعد از تکثیر IOS 11، مرورگر جان دار در آن بسیار باصرفه خیس شد و رفع نیاز یوزرها اَپل را بسیار بهتر از پیشین رئیس می‌نماید.

در طرف دیگر البته پلی استورِ گوگل با تولید قابلیتی این قابلیت را به شما داده تا بتوانید از روش سایت نیز نرم افزار های گزینه نظرتان را بر روی لپتاپ و یا این که PC نصب فرمایید.

همینطور امکان جستجوی ریلکس در پلی استور منجر گردیده تجربه ی کاربری خیر و خوبی داشته باشد.

اینکه شما میتوانید از اَپ استور با به کارگیری از تاچ آیدی به راحتی نرم افزار گزینه نظرتان را بخرید شادی بخش میباشد. ولی فراموش نکنید که همین قابلیت و امکان را نیز می اقتدار برای پلی استور فعال کرد تا دانلود نرم افزار هایی که شما مشخص و معلوم می‌کنید؛ صرفا با اثر انگشت انجام پذیر شوند.

علاوه بر این ها پلی استور دارنده تصمیماتی میباشد که سبب ساز گردیده از رقیبش تا حدی پیشی بگیرد. “رجوع و برگشت پول سوای پرسش در کمتر از ۲ ساعت” تا حد متعددی خاطر شما‌را نسبت به خرید از پلی استور ریلکس می‌نماید و سبب می توان به این دکان اعتماد بیشتری پیدا فرمائید.

در هر دوی این دکان ها نرم افزار های مشکوک و سوال بر انگیزی وجود دارا هستند که اَپ استور بسیار دور از شوخی خیس با اینگونه نرم افزار ها واکنش میکند. این مسئله در مجموع یک نکته ی مثبت میباشد.

البته در‌حالتی که شما یک مشابه ساز بازی های کنسول کهن پباده سازی کرده باشید؛ به هیچ عنوانً به مذاق شما خوش نخواهد آمد.

به جهت کاربرد بهتر و سازماندهی منظم خیس برای رفع نیاز ها، اَپ استور موفق ی این بخش میشود.

 

موفق ی این بخش: IOS

 

 

دکان های نرم افزار جایگزین و انتقال اطلاعات
انتقال اطلاعات و جابجایی نرم افزار در اندروید بسیار شل میباشد. صرفا کافی میباشد بر روی یک جعبه سبز رنگ کلیک نمایید تا پوشه APK به طور خود کار دانلود و نصب شود. البته این انتقال شل اطلاعات، ریسک هجوم بدافزار ها به دستگاه شمارا تا حد متعددی ارتقاء خواهد بخشید.

از نظر داشتن مغازه های جایگزین، اندروید بسیار دست و دل گشوده میباشد و اذن داده تا یک سری قریه مغازه نرم افزار محصولاتش را برای عرضه قرار دهند.

ولی در طرف مقابل اَپل تماماً با این سیاست مخالف میباشد و به وجود فروشگاهی غیر از اَپ استور برای عرضه ی محصولاتش اعتقادی ندارد.

در صورتی‌که دوست دارید در مورد گزینش نرم افزار آزادی کار متعددی داشته باشید و افزون بر آن نرم افزار هایتان را ریلکس خیس جابجا فرمایید؛ تعیین شما فی مابین اندروید و IOS به طور کاملً بدیهی میباشد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۱:۳۶ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

نکاتی که درباره طراحی و ساخت اپلیکیشن باید بدانیم

نکاتی که در رابطه پباده سازی و تولید نرم افزار بایستی بدانیم

گذشته از هر چیز مهم میباشد بدانیم که حضور در فضای تلفن همراه از روش تولید نرم افزار اندروید و ios یک دستور دوری ناپذیر برای اکثر زمان ها کسب و امور میباشد. هر روز که می گذرد، دنیای حریم ما به هم پیوسته خیس و یکدست خیس میگردد. گوشی ها که ما‌را به داده ها عظیم وب و دیگر آدم ها متصل مینمایند، هر روز بیش تر از قبلی در معاش روزمره ما نقش ایفا میکنند. لذا بخش اعظمی از کسب و امور در ادامه حضور در‌این محیط و تولید نرم افزار منحصر به فرد برای خودشان می‌باشند. در‌صورتی‌که شما هم شم میکنید که در آینده به ایجاد نرم افزار منحصربه‌فرد خودتان نیاز پیدا خواهید کرد ، مطالعه این مقاله میتواند داده ها نیکی را در قضیه پباده سازی و تولید نرم افزار در اختیارتان قرار دهد.

ایجاد نرم افزار اندروید برای تارنم طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد   راه‌حل یک دست ای وجود ندارد
♦ در حالتی که از تصمیم خودتان برای داشتن یک نرم افزار اندروید یا این که ios مطمئن می باشید، آغاز این عمل را به آن‌گاه (به عنوان مثال پس از فعال سازی و برد سایتتان) موکول نکنید.

زمانی که پباده سازی و تولید نرم افزار و وب سایت بصورت جداازهم انجام میشوند، بعد ها یکدست سازی این دو به سادگی قابلیت و امکان پذیر وجود ندارد و ممکن میباشد هزینه و عصر قابل توجهی را به شما زور نماید. بعنوان مثال ممکن میباشد نام نویسی یوزرها شما روی وبسایت انجام یافته باشد و نرم افزار نیز می بایست یک سیستم نام نویسی شبیه آن داشته باشد و به دیتابیس یوزرها قبل متصل شود.

شرکتهای ماهر مثل اسنپ یک سیستم یک دست را آزمون میکنند. به اینصورت که یک ورژن زیر اینترنت از نرم افزار خویش (اصطلاحات اینترنت اپ) دارا‌هستند که یوزرها وب سایت با کلیک با روی آن میتوانند به سرویس ها کمپانی دسترسی داشته باشند. در اینصورت همگی کار ها و فرآیندهای عملیاتی کسب و عمل روی ورژن های گوناگون نرم افزار (اندروید، ios و اینترنت) پیاده سازی می گردد و مسائل مرتبط با محتوا و معرفی کمپانی روی سایت وردپرسی اجرا می گردند.

نرم افزار اسنپ
اینترنت نرم افزار اسنپ


اینترنت نرم افزار تپسی
اینترنت نرم افزار تپ سی
تفاوت فضای گوشی و فضای تارنما
فضای تلفن همراه و نرم افزار با فضای فیزیکی یا این که فضای وب سایت مختلف میباشد و آشنایی این دور و اطراف نیازمند امتحان و غلط، کسب تجربه و یادگیری میباشد. هرچقدر که زودتر وارد این دور و بر گردید، بهتر می‌توانید کردار مشتریانتان در گوشی را بشناسید و بر پایه ی آن نرم افزار خویش را seo نمایید. در اینصورت، وقتی که رقبای شما جدید به اندیشه ورود به فضای گوشی میفتند، شما تماما با این دور و اطراف آشنا می باشید.

اینجانب یک تارنما دارم، ایجاد یک نرم افزار اندروید در کنار آن چه سود هایی خواهد داشت؟ به هیچ وجه آیا حضور در فضای دیجیتال برای کسب و عمل اینجانب مطلوب و سودآور میباشد؟ برای مطالعه اضافه در‌این خصوص، به مقاله “۷ مزیت نرم افزار تلفن همراه برای کسب و امور” رجوع کنید.

با شعور اینکه جنبش به سمت گوشی و نرم افزار یک جنبش دوری ناپذیر برای بخش اعظمی از کسب و کارهاست، این سوال در ذهنمان تولید می‌شود که نرم افزار ها چه انواعی دارا هستند؟


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۴:۲۷ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

نرم افزار بازیافت آشغال

که خود این مورد با توجه به اینکه یک نفر عمل را انجام دهد یا یک تیم باز هم گوناگون است .که رفع باگ و خطاها هم بدون شک نیاز به زمان خواهد داشت تا نسخه نهایی فراهم تحویل گرددبا دقت به اینکه نرخ مشخصی برای بازار کار تعیین نشده می باشد مشاهده می شود.مسلما بخوانید: اپلیکیشن بازیافت زباله
که از بی اطلاعی کاربران سواستفاده شده است و مبلغی کلان در قبال خدمتی ناچیز مطالبه گردیده است.

این امر ناشی از آن می باشد که کاربر عادی نمیتواند تشخیص دهد که پایین بنای عمل چه‌طور طرح ریزی شده است و فقط ظاهر عمل برای کاربر قابل مشاهده می باشد.

در خارج از کشور‌ایران موسساتی وجود دارند که در ازای دریافت مبلغی به شما مشورت می دهند و انتخاب می‌نمایند که هزینه ایجاد اپلیکیشن موبایل معلوم شده منصفانه می باشد یا خیر.

البته در کشور ایران هم برای پروژه های  طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد  بزرگ مشاور فنی موجود هست که از لحاظ دوران و کیفیت پروژه را محاسبه می کنند .

و هزینه را گزینش می نمایند.

از دید اینکه اندروید و ios با یکدیگر تفاوت قیمتی دارند میتوان به‌این نکته اشاره کرد .

که تعداد اشخاصی که به برنامه نویسی ios تسلط دارند کمتر از کسانیست که برنامه نویسی اندروید بلدند.

به همین استدلال قیمت اپلیکیشن ios بالاتر از اندروید می باشد.

همچنین برای اینکه خروجی برنامه ios گرفته شود برنامه نویس باید اکانت دولوپر داشته باشد که برای آن می بایست هزینه ای پرداخت شود .

اگرکه برای خروجی خریداری کردن از یک برنامه اندروید پرداخت هزینه نیاز نیست.

همچنین میتوان به صورت بدون پول اپلیکیشن تنظیم کرد ولی این اپلیکیشن ها امکانات خاصیب ندارند .

میتوان با استفاده از اپ میکرها نسبت به ایجاد اپلیکیشن اقدام کرد هرچند کار با این ابزار ها هم نیاز به مهارت دارااست ولی مسلما نه به اندازه مهارت برنامه نویسی .

هدف از به کارگیری از این اپ میکر ها می‌تواند جنبه آموزشی هم داشته باشد.

برای اینکه فرد بتواند اصول عمل رافرا گیرد و وارد فصل برنامه نویسی شود .

همان طور که گفتیم زمان ایجاد یک اپلیکیشن ، طرز ایجاد ، مهارت افراد ،تعداد افراد و غیره در ترازو هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل موثر می باشد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۶:۱۶ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

پباده سازی نرم افزار شبیه اسنپ و تپسیر

اپلیکیشن اسنپ توانست تغییرات زیادی را در حوزه تاکسیرانی و کرایه اتومبیل به وجود آورد. شما که تا چندین سال پیش ناچار بودید از ماشین کرایه ای نزدیک خانه خود، اتومبیلی را با نرخ بالایی کرایه فرمایید، امروز با استفاده از اسنپ و نصف بها همان مسیر را میتوانید بروید. همین مورد سبب فعال سازی کمپین‌های اعتراض آمیز صاحبان تاکسی‌ها شد. اما این یک سمت گزینه است. برخی از افراد از این طرح استقبال کرده و به دنبال این بودند تا با طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ برای خود کسب‌وکاری در این حوزه به وجود دارند. حتی جذاب می باشد بدانید که خود تاکسیرانی با طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ و یا اپلیکیشن مشابه تپسی به نام کارپینو درصدد این می باشد که بتواند دست کم تا حدی جلوی خسارت به وجود آمده را بگیرد.

اپلیکیشن های  طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد تاکسیرانی امروز کم نیستند. تپی، آی تاکسی، هیترو، کابین، تاکسی 360 و غیره از نمونه اپلیکیشن های تاکسیرانی هستند که در سراسر جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند. استقبال مردم از این طرح و قرار دادن امکانات ویژه سبب ساز شده است تا بخش اعظمی از کسب‌وکارها به سمت طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ بروند.طراحی اپلیکیشن کاتالوگ

ساختار اپلیکیشن ماشین کرایه ای یاب چه‌گونه می باشد؟
ساختار اپلیکشن های آژانس یاب که امروزه طراحی می شوند، مشابه طراحی اپلیکیشن اوبر می باشد. اوبر بزرگ‌ترین شرکت تاکسیرانی اینترنتی در دانا است که بسیاری از کشورها نمونه‌هایی برای خود به وجود آوردند. ساختار کلی این اپلیکیشن ها بدین فیس است که دو پنل به صورت جداازهم، یکی‌از برای راننده و دیگری برای مسافر تعریف‌و‌تمجید میشود و برنامه تلفن همراه آژانس در واقع نقش واسط و ارتباط فی مابین مسافر و راننده را برقرار می کند.

چرا طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ؟
اسنپ، اولین برنامه موبایل تاکسیرانی بود که وارد جمهوری اسلامی ایران شد. امروزه به حدی در بین ایرانیان جا باز کرده است که بعضی از رانندگان تاکسی در فرودگاه یا خیابان به جای اعلام کردن «آژانس دربست»، از عبارت «ماشین کرایه ای اسنپی» استفاده می‌نمایند و به یک کلمه در فرهنگ وتمدن لغت ها سفر تبدیل شده است.

اسنپ از ساختار اوبر برای طراحی اپلیکیشن خود بهره برد و تا به امروز در تلاش بوده است تا امکانات خود را در‌این زمینه آپ تو دیت نگه دارد، حالا اینکه مشکلاتی در سیستم عملکردی آن وجود دارد، نه به ما ارتباطی داراست و نه مورد این نوشته‌علمی می باشد.
به هر درحال حاضر تاکنون توانسته است که به صورت موفق عمل کند.
برای همین هرکسی که در پی ایجاد کسب‌وکاری در حوزه تاکسی اینترنتی می باشد یا حتی مالکان آژانس‌ها که درخواست پیشنهاد برنامه نویسی موبایل دارند، به دنبال ساختار طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ را در گرد‌همایی می باشند.
به عبارتی دیگر، برنامه‌ای که مشابه این اپلیکیشن فعالیت کند.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۸:۲۸ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

چند نکته کلیدی در طراحی UI اپلیکیشن اندروید

 در مقاله‌ها پیشین درباره با لهجه های برنامه نویسی اندروید توضیحاتی را ارائه کرده و به معرفی آنان پرداختیم. در این نوشته‌ی‌علمی در نظر داریم تا ترفند ها یا نکته های طلایی و مهمی را در خصوص تولید رابط کاربری، تعیین رنگ، دکوراسیون دکمه ها و ... در طراحی اپلیکیشن اندروید معرفی کنیم.

امروزه با گسترده شدن تکنیک های  طراحی اپلیکیشن آمورشی در مشهد بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ اکثری از برندها در راستای پیشی گرفتن از رقبای خود در مورد تبلیغات، به سمت طراحی اپلیکیشن منحصر به فرد میروند. در‌این در بین فقط داشتن اپلیکیشن برای یک برند خیلی مهم نیست، داشتن یک اپلیکیشن خوب و پر مخاطب حائز اهمیت می باشد. در حال حاضر سوال اینجاست اپلیکشن خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در بخش بعدی این مقاله می خواهیم نکاتی را بیان کنیم تا یک مالک برند بداند اپلیکیشن اندروید خوب چه ویژگی هایی داراست و یک طراح اپلیکیشن بداند برای طراحی یک اپلیکیشن اندورید خوب باید چه نکاتی را رعایت کند.

 

یکسری نکته در طراحی UI اپلیکیشن اندروید

ویژگی های یک اپلیکیشن اندروید خوب
چنانچه یک طراح اپلیکیشن حرفه ای و متخصص باشید در مرحله نخست برای اینکه بتوانید بهترین عمل خود را در زمینه طراحی اپلیکیشن ارائه فرمایید، باید خودتان را به جای کاربر بگذارید و از لحاظ او اپ خود را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت آن را بازنگری نمائید. به بعضی از نکته های مهم در طراحی اپلیکیشن خوب و کاربر پسند که در تحت به آنها اشاره خوا هیم کرد دقت نمائید:

وجود تعامل بین اپلیکیشن و کاربر
او‌لین نکته برای طراحی یک اپلیکیشن اندروید خوب این است که فیس ظاهری اپ با هدفی که برای آن طراحی شده تناسب داشته باشد. به عبارتی دیگر کاربر با گاز با مشاهده ظاهر اپلیکیشن بداند این اپ برای چه کاری طراحی شده و با آن ارتباط برقرار کند. همچنین تولید شرایطی برای کاربر که کار با اپ برای او پیچیده نباشد یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در طراحی اپلیکیشن اندروید است. پیچیدگی و سردرگمی در اپ مهمترین عامل برای از دست دادن کاربران می باشد.

جذابیت طراحی رابط کاربری
اعتنا به زیبایی، سادگی، نزدیک بودن به هدف و بهینه سازی دکمه ها (آِیکن ها) می تواند در طراحی یک رابط کاری خوب و کاربر پسند تاثیر بسزایی داشته باشد. دقت نمائید هر چقدر طراحی داخلی صفحه ها اپلیکیشن معمولی تر باشد، موجب می شود تا کاربر زودتر به سمت آیکن هدف خود برود و به عبارتی دیگر کمتر دچار سردرگمی شود.

حجم مناسب مطالب
کارایی فرمائید با کوتاه ترین جملات مراد خود را به مخاطب برسانید. چنانچه طراح اپلیکیشن می باشید کارایی فرمائید برای معرفی آیکن ها و پایین منو های خود کلمات و جملات بسیار کوتاه و مفیدی به کار ببرید و در‌صورتی‌که صاحب کسب و عمل می باشید کارایی نمایید در کاغذ هایی که به معرفی مال یا خدمات خود میپردازید، ذهن مخاطب را با جملات بلند و ثقیل مشغول نکنید.

از همگی مهم تر از لحاظ فنی هر چقدر اپلیکیشن شما دارای حجم بیشتری از مطالب باشد از سرعت آن کاسته می شود، همچنین حجم اپ نیز طولانی تر می شود. حتما بر این نکته وافقید که کاربران همیشه در‌پی اپلیکیشن های معدود حجم تر می‌روند.

به کارگیری مناسب از رنگ‌ها
انتخاب تم رنگی اپلیکیشن یکی مهم‌ترین نکات طراحی اپلیکیشن است. به اولین چیزی که مخاطب با آن ارتباط چشمی برقرار می کند، تم رنگی اپلیکیشن می باشد. رنگ مرتبط با برند شما می تواند شعار کسب و کار شما را در اپلیکیشن تان یاداور شود.

انتخاب تم های رنگی تیره، خوانا نبودن مطالب، نا مربوط بودن تم اپلیکیشن به رنگ لوگو و ... از پاراگراف مواردی می باشد که قادر است موجب ارائه یک اپلیکیشن غیر حرفه ای از سمت طراح باشد. تضادومغایرت رنگ‌ها به حدی اهمیت دارد که بیشتر شرکت‌های وسیع دانا، متخصص روانشناس و گرافیک برای گزینش رنگ‌های قسمت‌های مختلف را استخدام می کنند.

توجه فرمایید رنگ بندی اپلیکیشن را به نحوی انتخاب نمایید که خوانایی مطالب تان محافظت شود.

طراحی UI اپلیکیشن اندروید

استعمال از تصاویر با کیفیت در اپلیکیشن
همان گونه که در مقاله‌ها آموزشی مربوط به سئو بیان کردیم، یک تصویر خوب 70 درصد اضافه از یک نوشته خوب در ذهن مخاطب باقی می ماند. پس همت نمائید درطراحی اپلیکیشن اندروید و بارگذاری محتوا در آن استعمال از تصاویر کیفیت عالی و مخصوصا تمام کاغذ را فراموش نکنید.

مقاله دارای ربط: وب اپلیکیشن (PWA) چیست؟

خلاقیت در طراحی و گزینش رنگ


برچسب: طراحی اپلیکیشن آمورشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۳:۳۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

توسعه و گسترش نرم افزار اندروید

 تست یکی از بخش های حیاتی بسط اندروید است که شما‌را کار کشته به برطرف کردن همگی باگ ها، اشتباهات و مشکلات عملکردی، گذشته از عرضه اپلیکیشن برای عموم می‌کند.

هر وقت با یک اشتباه مواجه می شوید، اندروید یک پیام غلط ایجاد می نماید و آن را در Logcat Monitor اندروید استودیو یا به صورت دیالوگی بر روی گوشی که در اکنون تست اپلیکیشن بر روی آن می‌باشید، نمایش میدهد.
طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد تست یکی از بخش های حیاتی بسط اندروید است که شما‌را کار کشته به برطرف کردن همگی باگ ها، اشتباهات و مشکلات عملکردی، گذشته از عرضه اپلیکیشن برای عموم می‌کند.

هر وقت با یک اشتباه مواجه می شوید، اندروید یک پیام غلط ایجاد می نماید و آن را در Logcat Monitor اندروید استودیو یا به صورت دیالوگی بر روی گوشی که در اکنون تست اپلیکیشن بر روی آن می‌باشید، نمایش میدهد.

معمولا پیام های غلط بسیار کوتاه و سرراست میباشند، اما در نگاه اول شاید چندان کمکی به شما نکنند. با این در حال حاضر این پیام ها دربرگیرنده کلیه اطلاعات لازم برای برطرف کردن ایراد پیش آمده میباشند، صرفا لازم است آنها‌را ادراک کنید.

در‌این نوشته‌علمی قصد داریم به 13 خطای رایجی بپردازیم که به احتمال بسیار زیاد در حین توسعه اپلیکیشن اندروید به آنان برخواهید خورد. معنای هریک از پیام های خطا را به صورت دقیق و با جزئیات شرح میدهیم و مهم تر از تمامی، دستورالعمل های گام به گامی برای برطرف کردن آنها ارائه می‌دهیم، با ما همپا باشید.

یافت کردن پیام های خطا

طیف گسترده ای از پیام های نادرست وجود دارند که در زمان توسعه و گسترش اپلیکیشن خود ممکن می باشد با آن‌ها مواجه شوید، از خطاهای بسیار جدی و مهم که موجب کرش کردن اپلیکیشن هنگام نصب آن بر روی گوشی کاربر میگردند گرفته تا خطاهای معمولی تری که کارایی اپلیکیشن را در طول عصر کاهش می‌دهند.

بسته به سیرتکامل خطایی که با آن مواجه میشوید، اندروید پیام های خطایی را بر روی تلفن همراه با اندروید استودیو نمایش میدهد.

جستن پیام های خطای که بر روی گوشی یا AVD نمایش داده شده اند، بسیار معمولی است و تنها باید به هر گونه دیالوگی که در ورقه نمایش داده شده اعتنا نمائید.

ولی در اندروید استودیو فعالیت پاره ای دشوارتر می‌شود، به این دلیل‌که Logcat Monitor حجم زیادی از اطلاعات را ذخیره می کند و ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، پیام های مهم را از دست بدهید.

ساده ترین شیوه جهت کسب اطمینان از اینکه هیچ پیامی را از دست نخواهید داد، مفتوح کردن دراپ داون Verbose از Logcat Monitor و انتخاب Error است، به این ترتیب پیام های نمایش داده شده تنها به اشتباهات محدود خواهند شد.

 

1. R.layout.main Cannot Be Found / Cannot Resolve Symbol R

این خطا زمانی پیش می آید که اندروید استودیو به صحت توانا به تولید فولدر R.java نباشد، یک دقیقه همگی چیز خوب کار می‌کند و دقیقه بعد از آن همگی بخش های پروژه کامپایل نمیشوند. زمانی اندروید استودیو به خطای R.layout مواجه می‌شود، همگی منابع لی اوت را به طور خطادار پرچم گذاری میکند و همین شرایط نیز یافتن مرجع اصلی اشتباه را سخت می کند.

در اکثر اوقات شرایط، موثرترین راه حل عادی ترین چاره است: پروژه را منزه کرده و ری بیلد نمایید.

از نوار ابزار اندروید استودیو Build> Clean Project را تعیین فرمایید، تعدادی لحظه منتظر بمانید و از قسمت Build> Rebuild Project پروژه خود را بیلد نمائید.

در صورتیکه با پاک کردن و ری بیلد کردن پروژه خلل برطرف نشد، این کار را چند بار تکرار نمائید.

چنانچه با جابجایی برخی فایل ها و دایرکتوری ها با این خطا مواجه شده اید، امکان دارد که خطای R.Layout به دلیل عدم تطابق کش اندروید استودیو و لی اوت کنونی پروژه پیش آمده باشد. در این صورت باید از نوار ابزار اندروید استودیو به بخش File> Invalidate Cashes / Restart> Invalidate and Restart مراجعه نمایید.

اشتباهات مربوط به نام منابع نیز از درست ساخته شدن R.java هجران میکنند، لذا می بایست بررسی فرمائید که منابع متعددی با نام مشابه ندارید و نام هیچیک از فایل ها شامل کاراکترهای نامعتبر نیست. اندروید استودیو تنها از حروف a-z، اعداد 0-9، نقطه و اندراسکور پشتیبانی می‌نماید و هر کاراکتر نامعتبر موجب خطای R.Layout به طور کلی پروژه می‌شود، حتی اگر این منبع را در هیچ جای پروژه خود آیتم استفاده قرار نداده باشید.

در صورتی خطای پیش آمده را برطرف کردید، اما باز هم اندروید استودیو خطای R.java را نمایش اعطا کرد، باید دوباره پروسه تمیز/ری بیلد کردن را تکرار فرمائید تا اندروید استودیو به درستی تغییرات را ثبت کند.

2. Too Many Field References….Max is 65,536

هنگامی اپلیکیشن خود را کامپایل میکنید، APK مشتمل بر پوشه های بایت کد قابل اجرایی به فرم فایل های بایت کد Dalvik Executable یا همان DEX میباشد. مختصات DEX گزینش می نماید که یک فایل DEX منفرد می‌تواند به حداکثر 65536 متد ارجاع دهد و در حالتی که با با این اشتباه مواجه شدید، به‌این معناست که اپلیکیشن شما این محدودیت را رد کرده است. دقت داشته باشید که این یک محدودیت بر روی تعداد متدهای رفرنس های پروژه شما میباشد و به تعداد متدهای تعریف شده در پروژه ربطی ندارد.

در صورتیکه با این اشتباه مواجه شدید، می توانید:

- تعداد رفرنس های پروژه خود را کاهش دهید. یکی موثرترین رویه ها برای کم کردن رفرنس های متد، باز بینی وابستگی های اپلیکیشن میباشد.

- اپلیکیشن خود را به گونه ای پیکربندی کنید که از بیش از یک پوشه DEX استعمال کند، برای این فعالیت باید multidex را فعال نمایید.

فرآیند راه اندازی پشتیبانی multidex، به نسخه های اندروید که پروژه شما از آن‌ها پشتیبانی می‌نماید وابسته است.

در شرایطی‌که اپلیکیشن شما از نسخه 5.0 و بالاتر از اندروید پشتیبانی مینماید، گام نخستین مفتوح کردن پوشه build.gradle و true کردن multiDexEnables میباشد:

android {
defaultConfig {

minSdkVersion 21

multiDexEnabled true

با این اکنون در‌صورتی‌که minSdkVersion شما 20 یا پایین تر است، در این حالت می بایست ویژگی multiDexEnabled true را بیش تر کرده و آن گاه کتابخانه پشتیبانی از multidex را به عنوان وابستگی پروژه اضافه فرمایید:

dependencies {
compile 'com.android.support:multidex:1.0.1'

}

قدم‌بعدی به این وابسته می باشد که به اورراید کردن کلاس Application می پردازید یا خیر. چنانچه پروژه شما کلاس Application را اورراید می نماید، Manifest را باز کرده و کد زیر را به تگ طولانی تر نمائید:

 

...

...

...

 

در شرایطی که پروژه شما کلاس Application را اورراید نمیکند، در این صورت‌ می بایست MultiDexApplication را اکستند فرمایید:

public class MyApplication extends MultiDexApplication
در پایان، در حالتی‌که کلاس Application را اورراید میکنید ولی کار کشته به تغییر کلاس اصلی نیستید، باید با اورراید کردن متد ()attachBaseContent اقدام به فعال سازی multidex پرداخته و (MultiDex.install(this را فراخوانی فرمایید، به عنوان مثال:

@Override
protected void attachBaseContext(Context base) {

super.attachBaseContext(base);

MultiDex.install(this);

}

3. Please Choose a Valid JDK Directory

در شرایطی که هنگام بیلد کردن اپلیکیشن یک خطای JDK دریافت میکنید، به این معناست که اندروید استودیو توانا به یافتن مکان نصب JDK در سیستم توسعه شما نمی‌باشد.

برای برطرف کردن این نادرست:

- از نوار ابزار اندروید استودیو File> Project structure را گزینش کنید.

- از منوی سمت چپ SDK Location را تعیین نمائید.

- مطمئن شوید که آنالیز باکس Use embedded JDK رقم خورده‌میباشد.

 

در حالتی که این اقدامات به رفع ایراد کمکی نکرد، به File> Project structure…> SDK Location رفته و به صورت دستی مسیر کاملی برای JDK خود وارد نمایید. اگر مکان نصب JDK را نمیدانید، میتوانید از Terminal در مک یا Command Prompt در ویندوز به کارگیری کرده و امر تحت را وارد کنید:

/usr/libexec/java_home
4. Error Installing APK

AVD ها ابزار بسیار خوبی برای تست اپلیکیشن با طاقت فرسا افزارها و نرم افزارهای مختلف میباشند، اما همواره باید اپلیکیشن را بر روی دست‌کم یک اسمارت فون یا تبلت حقیقی نیز تست فرمائید. با این اکنون توانایی اندروید استودیو در تشخیص یک گوشی اندروید متصل شده به شدت ضعیف است.

در حالتی‌که گوشی خود را به سیستم وصل کرده اید، اما هنگام نصب APK پیام خطای Error installing APK را مشاهده کردید یا گوشی شما در پنجره Select Deployment Target نمایش داده نشد، از روش های پایین اقدام به برطرف کردن این مشکل کنید:

مطمئن شوید که USB Debuging بر روی گوشی فعال باشد

بخش تنظیمات گوشی خود را باز کرده و Developer Options را بزنید و مطمئن شوید که USB Debugging فعال است. در حالتی‌که Developer Options را در منوی Settings مشاهده نمیکنید، یکسری بار پشت سر هم روی قسمت About Phone ضربه بزنید تا پیام فعال‌ساز‌ی این بخش را ملاحظه کنید. به ورقه تنظیمات برگردید، بایستی Developer Options را درین قسمت ببینید.

ورقه نمایش اسمارت فون یا تبلت خود را بررسی نمائید

بعضی وقت ها گوشی پیش از اتصال به سیستم به ورودی های طولانی تر تری نیاز دارد. مثلا ممکن می باشد از شما خواسته شود تا یکی از حالت های گوناگون را تعیین کرده یا به طور واضح اتصال را تایید کنید.

مطمئن شوید که درایور یو اس بی درست را نصب کرده اید

در حالتی‌که که از ویندوز برای گسترش اپلیکیشن خود استفاده می کنید، باید OEM USB driver مناسب را برای گوشی خود دانلود کنید. در شرایطی‌که از کاربران گوشی های نکسوز میباشید، می بایست درایور Google USB را از طریق SDK Manger اندروید استودیو دانلود کنید.

مطمئن شوید که تلفن همراه با دست کم SDK تعریف شده مطابقت دارد

دست‌کم SDK پروژه در فایل gradle.build قرار دارد و بایستی نسخه اندروید تلفن همراه خود را با مراجعه به Settings و قسمت About Phone باز نگری فرمایید.

ADB را ری ابتدا نمائید

پنجره Terminal یا Command Prompt را باز کرده و با cd، دایرکتوری را به پنجره platform-tools خود ست کنید، مثلا:

cd /Users/Downloads/adt-bundle-mac/sdk/platform-tools
آن گاه پروسه adb را متوقف کرده و ری آغاز فرمائید و دستورها ذیل را یک کدام از پس از دیگری وارد کنید:

./adb kill-server
./adb start-server
کلیه چیز را ری مقدمه کنید!

در صورتیکه کلیه راه حل های بالا را امتحان کردید و نتیجه ای حاصل نشد، تلفن همراه خود را جدا و وصل فرمایید، آن را ری ابتدا فرمایید، اندروید استودیو را ری استارت کرده و یا سیستم خود را ری استارت کنید تا نقص‌ برطرف شود.

در نوشته‌ی علمی بعدی شما را با سایر خطاهای رایج در اندروید و طریق برطرف کردن آنها آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

سرراست میباشند، اما در نگاه اول شاید چندان کمکی به شما نکنند. با این در حال حاضر این پیام ها دربرگیرنده کلیه اطلاعات لازم برای برطرف کردن ایراد پیش آمده میباشند، صرفا لازم است آنها‌را ادراک کنید.

در‌این نوشته‌علمی قصد داریم به 13 خطای رایجی بپردازیم که به احتمال بسیار زیاد در حین توسعه اپلیکیشن اندروید به آنان برخواهید خورد. معنای هریک از پیام های خطا را به صورت دقیق و با جزئیات شرح میدهیم و مهم تر از تمامی، دستورالعمل های گام به گامی برای برطرف کردن آنها ارائه می‌دهیم، با ما همپا باشید.

یافت کردن پیام های خطا

طیف گسترده ای از پیام های نادرست وجود دارند که در زمان توسعه و گسترش اپلیکیشن خود ممکن می باشد با آن‌ها مواجه شوید، از خطاهای بسیار جدی و مهم که موجب کرش کردن اپلیکیشن هنگام نصب آن بر روی گوشی کاربر میگردند گرفته تا خطاهای معمولی تری که کارایی اپلیکیشن را در طول عصر کاهش می‌دهند.

بسته به سیرتکامل خطایی که با آن مواجه میشوید، اندروید پیام های خطایی را بر روی تلفن همراه با اندروید استودیو نمایش میدهد.

جستن پیام های خطای که بر روی گوشی یا AVD نمایش داده شده اند، بسیار معمولی است و تنها باید به هر گونه دیالوگی که در ورقه نمایش داده شده اعتنا نمائید.

ولی در اندروید استودیو فعالیت پاره ای دشوارتر می‌شود، به این دلیل‌که Logcat Monitor حجم زیادی از اطلاعات را ذخیره می کند و ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، پیام های مهم را از دست بدهید.

ساده ترین شیوه جهت کسب اطمینان از اینکه هیچ پیامی را از دست نخواهید داد، مفتوح کردن دراپ داون Verbose از Logcat Monitor و انتخاب Error است، به این ترتیب پیام های نمایش داده شده تنها به اشتباهات محدود خواهند شد.

 

1. R.layout.main Cannot Be Found / Cannot Resolve Symbol R

این خطا زمانی پیش می آید که اندروید استودیو به صحت توانا به تولید فولدر R.java نباشد، یک دقیقه همگی چیز خوب کار می‌کند و دقیقه بعد از آن همگی بخش های پروژه کامپایل نمیشوند. زمانی اندروید استودیو به خطای R.layout مواجه می‌شود، همگی منابع لی اوت را به طور خطادار پرچم گذاری میکند و همین شرایط نیز یافتن مرجع اصلی اشتباه را سخت می کند.

در اکثر اوقات شرایط، موثرترین راه حل عادی ترین چاره است: پروژه را منزه کرده و ری بیلد نمایید.

از نوار ابزار اندروید استودیو Build> Clean Project را تعیین فرمایید، تعدادی لحظه منتظر بمانید و از قسمت Build> Rebuild Project پروژه خود را بیلد نمائید.

در صورتیکه با پاک کردن و ری بیلد کردن پروژه خلل برطرف نشد، این کار را چند بار تکرار نمائید.

چنانچه با جابجایی برخی فایل ها و دایرکتوری ها با این خطا مواجه شده اید، امکان دارد که خطای R.Layout به دلیل عدم تطابق کش اندروید استودیو و لی اوت کنونی پروژه پیش آمده باشد. در این صورت باید از نوار ابزار اندروید استودیو به بخش File> Invalidate Cashes / Restart> Invalidate and Restart مراجعه نمایید.

اشتباهات مربوط به نام منابع نیز از درست ساخته شدن R.java هجران میکنند، لذا می بایست بررسی فرمائید که منابع متعددی با نام مشابه ندارید و نام هیچیک از فایل ها شامل کاراکترهای نامعتبر نیست. اندروید استودیو تنها از حروف a-z، اعداد 0-9، نقطه و اندراسکور پشتیبانی می‌نماید و هر کاراکتر نامعتبر موجب خطای R.Layout به طور کلی پروژه می‌شود، حتی اگر این منبع را در هیچ جای پروژه خود آیتم استفاده قرار نداده باشید.

در صورتی خطای پیش آمده را برطرف کردید، اما باز هم اندروید استودیو خطای R.java را نمایش اعطا کرد، باید دوباره پروسه تمیز/ری بیلد کردن را تکرار فرمائید تا اندروید استودیو به درستی تغییرات را ثبت کند.

2. Too Many Field References….Max is 65,536

هنگامی اپلیکیشن خود را کامپایل میکنید، APK مشتمل بر پوشه های بایت کد قابل اجرایی به فرم فایل های بایت کد Dalvik Executable یا همان DEX میباشد. مختصات DEX گزینش می نماید که یک فایل DEX منفرد می‌تواند به حداکثر 65536 متد ارجاع دهد و در حالتی که با با این اشتباه مواجه شدید، به‌این معناست که اپلیکیشن شما این محدودیت را رد کرده است. دقت داشته باشید که این یک محدودیت بر روی تعداد متدهای رفرنس های پروژه شما میباشد و به تعداد متدهای تعریف شده در پروژه ربطی ندارد.

در صورتیکه با این اشتباه مواجه شدید، می توانید:

- تعداد رفرنس های پروژه خود را کاهش دهید. یکی موثرترین رویه ها برای کم کردن رفرنس های متد، باز بینی وابستگی های اپلیکیشن میباشد.

- اپلیکیشن خود را به گونه ای پیکربندی کنید که از بیش از یک پوشه DEX استعمال کند، برای این فعالیت باید multidex را فعال نمایید.

فرآیند راه اندازی پشتیبانی multidex، به نسخه های اندروید که پروژه شما از آن‌ها پشتیبانی می‌نماید وابسته است.

در شرایطی‌که اپلیکیشن شما از نسخه 5.0 و بالاتر از اندروید پشتیبانی مینماید، گام نخستین مفتوح کردن پوشه build.gradle و true کردن multiDexEnables میباشد:

android {
defaultConfig {

minSdkVersion 21

multiDexEnabled true

با این اکنون در‌صورتی‌که minSdkVersion شما 20 یا پایین تر است، در این حالت می بایست ویژگی multiDexEnabled true را بیش تر کرده و آن گاه کتابخانه پشتیبانی از multidex را به عنوان وابستگی پروژه اضافه فرمایید:

dependencies {
compile 'com.android.support:multidex:1.0.1'

}

قدم‌بعدی به این وابسته می باشد که به اورراید کردن کلاس Application می پردازید یا خیر. چنانچه پروژه شما کلاس Application را اورراید می نماید، Manifest را باز کرده و کد زیر را به تگ طولانی تر نمائید:

 

...

...

...

 

در شرایطی که پروژه شما کلاس Application را اورراید نمیکند، در این صورت‌ می بایست MultiDexApplication را اکستند فرمایید:

public class MyApplication extends MultiDexApplication
در پایان، در حالتی‌که کلاس Application را اورراید میکنید ولی کار کشته به تغییر کلاس اصلی نیستید، باید با اورراید کردن متد ()attachBaseContent اقدام به فعال سازی multidex پرداخته و (MultiDex.install(this را فراخوانی فرمایید، به عنوان مثال:

@Override
protected void attachBaseContext(Context base) {

super.attachBaseContext(base);

MultiDex.install(this);

}

3. Please Choose a Valid JDK Directory

در شرایطی که هنگام بیلد کردن اپلیکیشن یک خطای JDK دریافت میکنید، به این معناست که اندروید استودیو توانا به یافتن مکان نصب JDK در سیستم توسعه شما نمی‌باشد.

برای برطرف کردن این نادرست:

- از نوار ابزار اندروید استودیو File> Project structure را گزینش کنید.

- از منوی سمت چپ SDK Location را تعیین نمائید.

- مطمئن شوید که آنالیز باکس Use embedded JDK رقم خورده‌میباشد.

 

در حالتی که این اقدامات به رفع ایراد کمکی نکرد، به File> Project structure…> SDK Location رفته و به صورت دستی مسیر کاملی برای JDK خود وارد نمایید. اگر مکان نصب JDK را نمیدانید، میتوانید از Terminal در مک یا Command Prompt در ویندوز به کارگیری کرده و امر تحت را وارد کنید:

/usr/libexec/java_home
4. Error Installing APK

AVD ها ابزار بسیار خوبی برای تست اپلیکیشن با طاقت فرسا افزارها و نرم افزارهای مختلف میباشند، اما همواره باید اپلیکیشن را بر روی دست‌کم یک اسمارت فون یا تبلت حقیقی نیز تست فرمائید. با این اکنون توانایی اندروید استودیو در تشخیص یک گوشی اندروید متصل شده به شدت ضعیف است.

در حالتی‌که گوشی خود را به سیستم وصل کرده اید، اما هنگام نصب APK پیام خطای Error installing APK را مشاهده کردید یا گوشی شما در پنجره Select Deployment Target نمایش داده نشد، از روش های پایین اقدام به برطرف کردن این مشکل کنید:

مطمئن شوید که USB Debuging بر روی گوشی فعال باشد

بخش تنظیمات گوشی خود را باز کرده و Developer Options را بزنید و مطمئن شوید که USB Debugging فعال است. در حالتی‌که Developer Options را در منوی Settings مشاهده نمیکنید، یکسری بار پشت سر هم روی قسمت About Phone ضربه بزنید تا پیام فعال‌ساز‌ی این بخش را ملاحظه کنید. به ورقه تنظیمات برگردید، بایستی Developer Options را درین قسمت ببینید.

ورقه نمایش اسمارت فون یا تبلت خود را بررسی نمائید

بعضی وقت ها گوشی پیش از اتصال به سیستم به ورودی های طولانی تر تری نیاز دارد. مثلا ممکن می باشد از شما خواسته شود تا یکی از حالت های گوناگون را تعیین کرده یا به طور واضح اتصال را تایید کنید.

مطمئن شوید که درایور یو اس بی درست را نصب کرده اید

در حالتی‌که که از ویندوز برای گسترش اپلیکیشن خود استفاده می کنید، باید OEM USB driver مناسب را برای گوشی خود دانلود کنید. در شرایطی‌که از کاربران گوشی های نکسوز میباشید، می بایست درایور Google USB را از طریق SDK Manger اندروید استودیو دانلود کنید.

مطمئن شوید که تلفن همراه با دست کم SDK تعریف شده مطابقت دارد

دست‌کم SDK پروژه در فایل gradle.build قرار دارد و بایستی نسخه اندروید تلفن همراه خود را با مراجعه به Settings و قسمت About Phone باز نگری فرمایید.

ADB را ری ابتدا نمائید

پنجره Terminal یا Command Prompt را باز کرده و با cd، دایرکتوری را به پنجره platform-tools خود ست کنید، مثلا:

cd /Users/Downloads/adt-bundle-mac/sdk/platform-tools
آن گاه پروسه adb را متوقف کرده و ری آغاز فرمائید و دستورها ذیل را یک کدام از پس از دیگری وارد کنید:

./adb kill-server
./adb start-server
کلیه چیز را ری مقدمه کنید!

در صورتیکه کلیه راه حل های بالا را امتحان کردید و نتیجه ای حاصل نشد، تلفن همراه خود را جدا و وصل فرمایید، آن را ری ابتدا فرمایید، اندروید استودیو را ری استارت کرده و یا سیستم خود را ری استارت کنید تا نقص‌ برطرف شود.

در نوشته‌ی علمی بعدی شما را با سایر خطاهای رایج در اندروید و طریق برطرف کردن آنها آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۷:۳۸ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

 پروژه پیوند سازی

طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد
در صورتی استراتژی هدفمندی برای پیوند سازی داخلی تارنما خویش نداشته اید، متاسفانه دیر یا این که زود وبسایت شما در نهایی ورقه از حاصل گوگل خواهد بود. !

در حالتی که که هرکدام از صفحه های وبسایت شما فاقد هرگونه لینک و پیوند داخلی باشند از حیث گوگل تحت عنوان کاغذ بی نام و نشان یا این که Orphan Pages شناخته میشود.

همین امروز با سپرده گذاری در پروژه بهینه سازی لینک و پیوند سازی داخلی می توانید جریان معاش را برای مدام در وبسایت خویش را دوباره فعال فرمایید.

 

گوگل تا به امروز بیش تر از 250 فاکتور مهم برای درجه بندی وب سایت ها در حیث گرفته میباشد که میان همگی این فاکتور ها، لینک و پیوند سازی یا این که Link Building به شدت می‌درخشد و جز برگزیدگان فاکتور های مهم جایگاه بندی در گوگل می‌باشد .

لینک و پیوند سازی داخلی وبسایت گنجینه مخفی و ردیف فقرات بهینه سازی وبسایت میباشد زیرا تا به امروز ذیل هیچ عنوانی نمی قدرت از آن دیده پوشی کرد.

صفحه ها تازه هنگامی به وسیله ربات های گوگل باز‌نگری میگردند که از برگه ای ایندکس گردیده، میانبری میان صفحه های ساخت گردیده باشد.

انگیزه گوگل در به کارگیری از لینک و پیوند های داخلی دسترسی شل به محتوای تازه و شعور ارزشمندی یک کاغذ در تارنما میباشد برای مثال سایتی محتوای نو ای ساخت کرده ولی هیچ لینک و پیوند داخلی از دیگر صفحه ها تارنما برای آن ساخت نشده باشد ربات های خزنده گوگل هیچ وقت متوجه برگه نو تارنما نمی‌شوند و هیچ حادثه خاصی برای مقام و جایگاه وب سایت صورت نمیدهد.

لینک و پیوند سازی داخلی تارنما نوعی سیگنال مثبت برای موتورهای جستجوست که‌این ورقه تارنما اهمیت بالایی داراست.

منشاء شیک رنک


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۳:۰۰ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

برنامه سیگنال (Signal)

طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد ۱۰- درس نگرفتن و مرتکب ایرادات مشابه شدن

این سرشت انسان می باشد که در تصمیم گیری ها و روند متعدد زندگی اش دچار غلط و لغزش شود. ولی چنانچه شخصی درس نگیرد و باز هم مرتکب همان غلط شود ، این دیگر گناه خود او است. در‌حالتی که از فرآورده آخری خود راضی نیستید ، پس این بار دقت فرمائید و یک مجموعه حرفه ای را استخدام کنید.

سعی برای اصلاح و آپدیت رسانی محصولی که از اول بد مبنا ریزی و طراحی شده است ، یک کار بی اثر و بی خودی خواهد بود.

نتیجه
کلیه ی نکاتی که در بالا به آنان اشاره شد صرفا شماری از ایرادات مرسومی میباشند که معمولا کسب و کارها در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن ، مرتکب آن ها میگردند.

به عبارت دیگر ، اینها تعدادی از بهترین نکاتی است که به شما در تسهیل پروسه ساخت اپلیکیشن موبایل به سبک حرفه ای ، کمک خواهند کرد. همچنین پیرو ۱۳ نکته مهم را برایتان خواهیم خاطرنشان کرد که در برد یک اپلیکیشن تلفن همراه نقش به سزایی دارند.

تماس با شرکت طراحی اپلیکیشن تلفن همراه

۱۳ نکته ی طراحی اپلیکیشن موبایل برای استارت آپ ها (اندروید و iOS)
در سال ۲۰۱۸، در‌حالتی که یک کسب و کار را اداره می کنید (چندان اهمیت ندارد در چه صنعت و ماهر عمل داشته باشد) ، قطعا به یک اپلیکیشن گوشی هم نیاز دارید. از آنجایی که شما در هم اکنون مطالعه ی این نوشته ی علمی هستید ، پس حدس می زنیم که شاید همین الان یک ایده در ذهنتان دارید و قصد دارید آن را پیاده سازی فرمائید. به هر حال ، امروزه برای داشتن یک فرآیند طراحی اپلیکیشن تلفن همراه موفق، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. به‌دنبال ی حرف های قبلی که درباره ی “بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن” کلام کردیم، اکنون در پی قصد داریم در زمینه ی عواملی که باعث برد و تکمیل پروژه ی طراحی اپلیکیشن تلفن همراه میگردند، صحبت کنیم.

فعلا ، بیش تر از ۸ میلیون اپلیکیشن تلفن همراه در فروشگاه های اپلیکیشن وجود دارند، ولی تنها ۲% از آن ها پیروز بوده اند. این بدان شکل می باشد که ۹۸% از موسسات طراحی اپلیکیشن عمل خود را به صحت انجام نمی دهند. اینک بیایید ببینیم چه‌طور می توانیم اپلیکیشن خود را در زمره ی اپلیکیشن های موفق قرار دهیم.


برچسب: طراحی اپلیکیشن آموزشی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۰:۵۷ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)